Coaching i motywacja,  Psychologia

Nie odkładaj życia na później

Lista marzeń przypięta magnesem do lodówki robiła się niebezpiecznie długa. Codziennie dopisywałam kilka kolejnych rzeczy. W pewnym momencie spostrzegłam, że nie skreśliłam żadnej pozycji. Stanęłam w miejscu. Nie chciałam się ruszyć. Bałam się zmian choć czułam, że wszystko mnie omija. Pozwalałam na to, bo tak było bezpieczniej. Nie czułam się spełniona, lecz przytłoczona. Obawiałam się opinii innych, dlatego stałam cicho w szeregu, nie wychylając się.

Łkanie serca 

Od dziecka czułam, że przelewanie myśli na papier to coś, co umiem najlepiej. Zaczęło się oczywiście od wypracowań, pamiętników, wierszy, opowiadań, ale pewnego letniego dnia siedząc w ogrodzie, wdychając woń kwiatów sięgnęłam po laptop i zaczęłam tworzyć swoją pierwszą książkę. Nigdy jej nie ukończyłam. Ale pamiętam, że pisanie jej sprawiało mi wiele radości. Moja dusza czuła zew wolności, a palce same stukały w klawiaturę wyczarowując nieznaną, niezrozumiałą melodię. Każdego bladego poranka składałam się do ogrodu, moczyłam stopy w kropelkach rosy, wdychałam głęboko świeże, rześkie jeszcze powietrze i spisywałam na papier wszystko to, co poruszało moje serce. Moje myśli pędziły przed siebie nie chcąc się zatrzymać. Dłoń nie nadążała pisać, ale serce zapamiętywało najdrobniejszy szczegół. Każde drżenie jesiennych liści, zapach mgły, nagle zerwanie spłoszonego ptaka czy ciche, bezwstydne pocałunki ze słońcem nad ranem.

Nie lekceważ 

Z upływem czasu brakowało mi pisania tak bardzo, ze postanowiłam założyć bloga. Jednak los nie był dla mnie łaskawy, a ja nie byłam gotowa na walkę ze zdaniem innych. Zbyt słaba, mało asertywna. Nazbyt miła i uczynna dla tych, którzy nigdy nie zamierzali mnie docenić, pochwalić czy zmotywować. Wiele lat musiało upłynąć abym otworzyła swoje przepełnione bólem i trwogą serce i zaczęła żyć jak jak ja chce. Dlatego Ty nie zwlekaj do jutra i wybierz studia takie jakie chcesz. Nawet na drugim końcu świata. Marzysz o podróżowaniu? Na sam początek wyjedź gdzieś z organizacją działająca przy kościele, wolontariacie jest wtedy dużo taniej. Chcesz uczyć się języków? Zacznij od nauki w domu przez internet. Wiem, że jest dużo trudniej, bo wiecznie coś Cię rozprasza, ale satysfakcja także wzrośnie, jeśli zmotywujesz się sam. I pamiętaj, że brak pieniędzy to nie jest problem. Ja przed każdą podróżą oszczędzam pieniądze, więcej pracuje czy rezygnuje z wielu innych rzeczy. Nikt mnie nie wspierał w moich pasjach, czułam się samotna, ale konsekwentnie torowałam sobie drogę . Nic nie poszło na marne. Potykałam się o własne nogi, ale było mi to potrzebne. Teraz wiem, czego pragnę. Tobie tez się uda. Do zobaczenia gdzieś na kwiecistej łące, ośnieżonym szczycie czy polnej ścieżce… otwórz serce, dłonie i oczy, otulaj się pięknem świata i krzycz z zachwytu. Nie bój się. Doświadczaj, kochaj z pasją, płacz. Po prostu żyj.

sukienka – Lovlin (cudowna polska marka), buty – czeszki (najwygodniejsze na świecie buty), kapelusz – pamiątka z Bośni

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *