Kobiece rozmaitości

Coś, co sprawia, że czuję się piękna. Świąteczna stylizacja.

Odetchnęłam spokojnie wdychając rześkie powietrze do płuc. Opustoszałe ulice. Rozmokła trwa. Wydaje się jakby cały świat spal. Każdy krząta się w kuchni, ubiera drzewko, śpiewa kolędy lub podjada uszka. Szłam krok za krokiem. Na niebie rozlały się ciemne chmury, zaczął padać deszcz. Przekraczając próg domu poczułam przyjemne rozluźnienie mięśni i powiew ciepła. Dom pachniał kapustą, która wystawała z garnka, szarlotką w iście odświętnej wersji, a skórka pomarańczowa panoszyła się po blacie kuchennym. Poczułam wdzięczność. Udało mi się stworzyć dom pełen serdeczności, pysznych dań, zrozumienia, oddechu i miejsca, gdzie chce się wracać. Miłość, otwarte serce i przytulne wnętrze sprawiły, że zmoknięta otoczyłam wzrokiem pełnym wzruszenia nasz azyl. Kroiłam warzywa rozkoszując się atmosferą.  Nie mogłam doczekać się chwili, kiedy do naszego domu zawita nowe życie. Wypełni każdą przestrzeń swoją radością, śmiechem i ciekawością świata. Wierzę, że za rok będziemy już we trójkę.

 

                                

Moje myśli rozproszyły się nagle. Przekąsiłam coś szybko. Zakręciłam włosy lokówką, pomalowałam usta na czerwono i założyłam bordową sukienkę, która czekała na mnie od paru dni. Spojrzałam na siebie w odbiciu lustrzanym. Uśmiechnęłam się. Jutro zobaczą mnie w takiej wersji bliscy. Sukienka była elegancka, jej stonowany kolor i falbanka u dołu dodawały jej lekkości i dziewczęcości. Czarne baletki pasują do niej idealnie. Prawie podskakując weszłam do salonu. Moja kreacja sprawiła, że czułam się pięknie, kobieco. Loki mimowolnie opadały mi delikatnie na twarz, a długie kolczyki z drobnymi kryształkami mieniły się w wieczornym świetle. Obróciłam się wokół własnej osi. Sukienka tańczyła wraz ze mną.

                                            

 

Przedstawiam Wam dzisiaj w ten grudniowy wieczór moją propozycję stylizacji świątecznej. Sukienka idealnie pasuje na wigilijną kolację, rodzinny obiad czy spacer. Stylizacje dopełnią długie kozaki, czarne rajstopy i delikatna biżuteria.

 

                          

Chciałabym złożyć Wam serdeczne życzenia świąteczne. Niech Wasze Święta Bożego Narodzenia będą wypełnione radością, życzliwością i miłością do drugiego człowieka. Niech trzask opłatka przypomni o dobrych duszach, a kolęda o Nowonarodzonym. Niech zbłąkany wędrowiec znajdzie miejsce przy stole, a kłótnie przeistoczą się w długą rozmowę. Niech zakróluje nadzieja, wybaczenie i gest dobroci. Niech radość wylewa się z każdego kąta. Zdrowie, pomyślność i wiara zagoszczą u każdego w sercu. Niech to będzie chwila zatrzymania, oddechu i szczerego uśmiechu.

 

                  

Sukienka– Laurella.pl, Baletki-H@M, Rajstopy-Calzedonia, Kolczyki– Swarovski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *