Kobiece rozmaitości,  Psychologia

Kobiece odbicie Boga. O duchowości.

Było jeszcze ciemno. Świat jeszcze spał pod powłoką snu. Niebo powoli nabierało koloru szarego. Gdzieniegdzie prześwitywał kolor różowy. Nikt nie wybierał się jeszcze po świeże bułki, dzieci nie biegły do szkoły. Przywitał mnie chłód. Daisy pobiegła. Patrzyłam jak się oddala. Było tak cicho i spokojnie. Leniwie. Mimowolnie zaczęłam szeptać ulubione modlitwy, spacerując. Ktoś przemknął obok. Zakrakała wrona. W oddali słyszałam hałaśliwą śmieciarkę. Zorientowałam się, że mówię na głos różaniec, czułam, że tego potrzebuje. Jakaś kobieta spojrzała na mnie zdziwiona. Zastanawiam się od kiedy głośna modlitwa kogoś dziwi? „Widocznie jestem nie dzisiejsza” – pomyślałam w duchu.

Modlę się wtedy, kiedy potrzebuje tego moje serce. Wiara jest dla mnie najważniejsza, bo bez Boga nie ma niczego. To dzięki Niemu mam cudownego męża, dach na głową, ubrania w szafie i jedzenie w lodówce. Przepełnia mnie wdzięczność za wszystko, co mam i czego doświadczam. Nawet jeśli są to przykre rzeczy. Uważam, że nic nie dzieje się bez konkretnej przyczyny i każde zdarzenie ma mnie czegoś nauczyć. Jednak Pan Bóg jest dzisiaj nie modny. Lepiej nie mówić o Nim głośno, po co. Są ważniejsze sprawy. Ale ja chcę o Nim mówić, ponieważ, dzięki Niemu żyję. To On mnie natchnął do wielu rzeczy. Między innymi to tego by opowiedzieć o odkrywaniu piękna kobiecej duszy. O istocie kobiety, bo przecież kobiecość to także duchowość. Pragniemy jej lub nie, ale każdego ranka budzimy się, wstajemy i pijemy ulubioną kawę. Ktoś nad nami czuwa, opiekuje się i sprawia, że mamy dobry humor.

Ewa

Pierwszą kobietą na ziemi była Ewa. Nasza pramatka. Jak pisze Stasi Eldredge w książce pt. „Urzekająca. O odkrywaniu kobiecej duszy”:

„Ewa została dana światu jako odbicie wspaniałego, urzekającego Boga – dawcy życia, kochanka i nadziei. Ona wniosła do świata siłę, ale nie była to siła walcząca, gwałtowna. Ona była kusząca, urzekająca, ponętna”.

Autorka zadaje bardzo ważne pytanie: Czy kobiety, które znasz są właśnie takie? Czy w ten sposób ludzie odbierają Ciebie? Nie. Dzisiejsze kobiety są zmęczone, zabiegane, samotne i niezrozumiane. Otacza nas pustka mimo, iż jesteśmy między ludźmi. Skąd się to bierze? Kobieca dusza potrzebuje czegoś więcej. Potrzebuje bliskości, intymności, atencji, relacji, miłości, zrozumienia i oparcia. Kobiety są istotami niezwykle złożonymi. Pragniemy odczuwać głębiej. Dzisiejszy świat podaje nam jak na tacy jedynie pęd, chaos, strach, konsumpcjonizm. Emanuje nagością. Z każdej strony zaszczuwa nas idealnymi kształtami kobiecego ciała. Atakuje nas seksualnością na, którą nie mamy ochoty patrzeć.  A gdzie w tym wszystkim jesteśmy MY? Kobiety delikatne, kruche, ponętne, piękne?

Istota

Piękno zostało dane każdemu z nas. I jest w Tobie. Kobieta pragnie być piękna. Ale dobrze wiemy, że nie chodzi tutaj tylko o piękno zewnętrze. Duchowość kobiety to piękne serce, słowa i czyny. Zostałyśmy stworzone by czynić dobrze, pomagać, wspierać, ukierunkowywać. Jedną z naszej misji jest czynienie go jeszcze piękniejszym niż jest. Lubię dekorować dom, otaczam się kwiatami, roślinnością. Kawę piję w białej, porcelanowej filiżance ze złotym wzorkiem. Wieszam na ścianach obrazy, fotografie. Otaczam się pięknem i sama też chcę taka się czuć. To całkowicie normalne. Ważnym jest, aby pielęgnować piękno, które w sobie nosisz. Ono płynie ze spokoju serca. Z Twoich wartości. Radości. Z Twojego usposobienia. Nastawienia do świata ludzi i Boga. Pamiętaj, że spokój osiągniesz tylko wtedy, gdy staniesz się sama dla siebie ważna, kiedy będziesz o siebie dbać i akceptować. „Aby mieć spokojną i łagodną duszę, wystarczy mieć serce pełne wiary, serce, które wierzy w Boga. Duszę wyciszoną przez Jego miłość (…) a nie serce, które walczy i jest pełne niepokoju”. Pamiętaj Twoje serce znaczy więcej niż cokolwiek innego, kieruj się jego głosem. Bądź piękną, urzekającą. Taką jaką stworzył Cię Bóg.

 

Serdecznie zapraszam Cię do Projektu Kobiecość, który współtworzę z cudownymi kobietami.  Pomagamy innym pięknym kobietom rozbudzić kobiecość i przypomnieć o jej istnieniu. Za nami tydzień ze szminką i zadanie: “Co w sobie lubisz?”. W tym tygodniu zadania będą równie ciekawe i inspirujące. Dziękujemy za Wasz odzew i tak liczną chęć udziału. Czekamy na Was! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *